Marta Kosecka

adwokat

Prowadzę Kancelarię Adwokacką w Gdyni. Na co dzień doradzam przedsiębiorcom w zakresie szeroko pojętego prawa gospodarczego i handlowego, a także prawa pracy. Posiadam bogate doświadczenie w obsłudze podmiotów gospodarczych.
[Więcej >>>]

Współpraca Wzory i porady

Pierwsze urodziny bloga! I specjalne zaproszenie w prezencie :)

Marta Kosecka15 marca 2018Komentarze (0)

Tak, to już naprawdę rok. Równo rok temu, 15 marca zamieściłam na blogu pierwszy powitalny wpis, a dwa dni później pierwszy wpis łączący prawo i gastronomię, ciekawe czy pamiętasz o czym w nim pisałam? 🙂

Przez ten rok napisałam dla Ciebie ponad 40 merytorycznych wpisów, z czego największą popularnością cieszyły się wpisy podatkowe oraz te, które dotyczyły zawiłości rozliczania zaliczki i zadatku.

Chciałoby się jednak powiedzieć, że król jest tylko jeden – 4. wpis na blogu, kwietniowy, na temat mitycznej książeczki sanepidowskiej, tylko raz zajął prowadzenie w rankingu i nie oddał go do dzisiejszego dnia!

Co najmniej kilku tematów dostarczył mi również Minister Finansów. Duże zamieszanie wywołał zwłaszcza wpis na temat opodatkowania sprzedaży w zestawach. Zainteresowanie na blogu (spowodowane fatalnym i przekłamującym przekazem medialnym) było tak duże, że w końcu po dwóch dniach musiałam napisać specjalny wpis na temat tego, że Minister nie zamierza zakazać jednak sprzedaży w zestawach 😉

Dość zdecydowanie postanowiłam się również rozprawić z mitem o koncesji na alkohol.

Przy tym, uwierz mi, blog jest doskonałym próbnikiem popularności tematów. Są bowiem tematy, o których wiecie już chyba wszystko i zwyczajnie na świecie nie ma już na nie zapotrzebowania, co Wasze wejścia na bloga dobitnie mi pokazały. Zastanawiasz się jakie to tematy? A na przykład kwestia zakazu palenia czy Gości rozebranych „niemal do rosołu” 😉

W ciągu tego roku udało mi się również wziąć udział w kilku ciekawych projektach, co bez wątpienia zawdzięczam blogowi, bo ten jest wspaniałym narzędziem, które pozwala w prosty sposób docierać do szerokiego grona odbiorców. Tak więc w listopadzie ukazał się pierwszy artykuł mojego autorstwa w miesięczniku Szef Kuchni Gastronomicznej. Od tego czasu artykułów łącznie ukazało się 5, a 6 – do numeru kwietniowego – już czeka gotowy. O czym tam pisałam? O tym co na blogu 😉 Było więc o franczyzie, o RODO, o reklamacji w restauracji, o prawie pracy..

Na jesieni, udało mi się również nagrać razem z Kacprem Skoczylasem podcast, w trakcie którego mogliśmy poruszyć wiele istotnych kwestii prawnych dotyczących problemów prawnych w gastronomii. Jeżeli ktoś z Was jeszcze nie słuchał to serdecznie Was zachęcam, bo to była naprawdę dobra i konstrukcyjna rozmowa.

Żeby nie powiedzieć, że udało mi się wszystko, co sobie zaplanowałam, muszę trochę ponarzekać 😉

Nie udało mi się póki co niestety przekonać Was o tym, jak ważna jest dobra konstrukcja umowy. Wpisy na ten temat, choć ważne, cały czas jednak dołują w statystyce. A szkoda bo równocześnie miałam okazję przez ten rok opiniować znowu wiele niedobrych umów. I tak, gdzieś tam niżej niż wyżej czekają na Was wpisy o tym, jak skonstruować komparycję umowy, jak sprawdzić status kontrahenta i stan prawny nieruchomości oraz o tym dlaczego zarówno umowa, jak i ubezpieczenie są tak bardzo ważne!

Ale – uprzedzam – tak łatwo się nie poddam 😉

Drugim tematem, który chcę w najbliższym czasie zgłębić jest zagadnienie praw autorskich, praw do marki, logo, znaku towarowego.. Dotąd pisałam o tym w zasadzie tylko w kontekście franczyzy i niezarejestrowanego znaku towarowego, ale już niedługo pojawi się jako gość na blogu prawdziwy ekspert w tym temacie, razem z którym postaramy się przybliżyć Wam tę nieco skomplikowaną i pomijaną przez wielu Restauratorów kwestię.

Ale Was dzisiaj zaspamowałam tymi odnośnikami. A miało być dziś króciutko.. Ale jak lepiej prześledzić roczną historię bloga niż poprzez wędrówkę poprzez kolejne wpisy. Tym sposobem możesz zaś zobaczyć, jak ja oceniam ten miniony rok. A oceniam bardzo pozytywnie 🙂 I obiecuję Wam, że wszystkie komentarze, wiadomości, miłe słowa i tu, i na fanpage Kancelarii czy te wypowiadane przy osobistym spotkaniu, niezmiennie dodają mi dodatkowego kopa do dalszego pisania i tworzenia blogowych treści. W zasadzie dziś jest chyba jeszcze bardziej zmotywowana niż rok temu, by blog się dalej rozwijał i pomagał Ci w codziennym funkcjonowaniu Twojej restauracji.

Dziękując zatem za wszystkie Twoje wizyty tu u mnie, zdecydowanie zapraszam po więcej 🙂

A na koniec mam dla Was urodzinowy prezent! Jeżeli ktoś z Was chciałby się ze mną spotkać osobiście, nadarza się ku temu świetna okazja. Już w najbliższą środę, 21 marca, możesz umówić się ze mną na prawdziwą.. randkę prawną 🙂 Będę czekać na Was w Warszawie na Targach EuroGastro. Bardzo miło by mi było poznać Cię i osobiście porozmawiać z Tobą o problemach prawnych Twojej restauracji.

Zatem – do przeczytania! Albo nawet i do zobaczenia 🙂

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

tel.: 507 025 782e-mail: kontakt@adwokatkosecka.pl

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Adwokacka Adwokat Marta Kosecka Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Kancelaria Adwokacka Adwokat Marta Kosecka z siedzibą w Gdyni.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem kontakt@adwokatkosecka.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: