Marta Kosecka

adwokat

Prowadzę Kancelarię Adwokacką w Gdyni. Na co dzień doradzam przedsiębiorcom w zakresie szeroko pojętego prawa gospodarczego i handlowego, a także prawa pracy. Posiadam bogate doświadczenie w obsłudze podmiotów gospodarczych.
[Więcej >>>]

Współpraca Wzory i porady

Klauzule niedozwolone w umowach na organizację przyjęć

Malgorzata Ryznar22 stycznia 20232 komentarze

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

tel.: 507 025 782e-mail: kontakt@adwokatkosecka.pl

{ 2 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

Magda 7 lutego, 2024 o 20:31

Witam. Podpisaliśmy umowę z właścicielką restauracji, lecz nie zwróciliśmy uwagi na jeden szczegół. A mianowicie w umowie jest zawarte że wpłaciliśmy zaliczkę /zadatek w kwocie 2tys zł i zaliczka nie podlega zwrotowi w przypadku odstąpienia od umowy przez nas.. zdarzyła się sytuacja że jednak musimy zrezygnować z tej sali. Zwróciliśmy się do właścicielki o zwrot chociażby części tych pieniędzy, jednak odmówiła.. ale dowiedzieliśmy się że jednak w umowie nie jest jasno podkreślone czy to zaliczka czy zadatek.. czy w tym przypadku możemy zwrócić się jeszcze raz o zwrot pieniędzy jeśli w umowie nie jest jasno określone czy to zaliczka czy zadatek ?

Odpowiedz

Marta Kosecka 9 lutego, 2024 o 11:06

Pani Magdo,
dziękuję za Pani komentarz, nie jestem jednak w stanie na jego podstawie przeanalizować i odnieść się szczegółowo do Pani sytuacji prawnej.
Aby móc przeanalizować Pani sytuację prawną potrzebny jest mi przede wszystkim wgląd do zawartej umowy.

Zachęcam do wykupienia porady prawnej online: https://przepisnagastronomie.pl/product/porada-prawna-mailowa/
Wówczas będę mogła poradzić Pani jakie ma Pani możliwości prawne rozwiązania tej sytuacji.

Pozdrawiam serdecznie 🙂

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Adwokacka Adwokat Marta Kosecka Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Kancelaria Adwokacka Adwokat Marta Kosecka z siedzibą w Gdyni.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem kontakt@adwokatkosecka.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.