Marta Kosecka

adwokat

Prowadzę Kancelarię Adwokacką w Gdyni. Na co dzień doradzam przedsiębiorcom w zakresie szeroko pojętego prawa gospodarczego i handlowego, a także prawa pracy. Posiadam bogate doświadczenie w obsłudze podmiotów gospodarczych.
[Więcej >>>]

Współpraca Wzory i porady

Porady prawne w czasie epidemii – gastronomiczny niezbędnik (pdf)

Dzień dobry!

Witam Cię w tym trudnym i bezprecedensowym dla gastronomii okresie. Zupełnie niespodziewanie wielu z Was począwszy od połowy marca tego roku zostało zmuszonych do znaczącego bądź całkowitego ograniczenia prowadzonej działalności.

Jeżeli zdecydowałeś się kontynuować działalność w formie dowozów i na wynos, z pewnością stanąłeś przed wyborem platformy do składania zamówień – może dobrym pomysłem jest stworzenie własnego sklepu online?

Jeżeli dowozy realizowałeś samodzielnie, bez wątpienia interesuje Cię, jakie wymagania spełniać musi używany w tym celu samochód.

Jeżeli prowadzisz bar, pub, multitap, jesteś właścicielem browaru rzemieślniczego, Twoją działalność w okresie pandemii paraliżował z pewnością zakaz sprzedaży alkoholu przez Internet.  Czy jednak rzeczywiście zakaz ten jest bezwzględny?  

Na skutek wprowadzonych ograniczeń z pewnością ucierpiała sytuacja finansowa Twojej działalności – czy wiesz już na jaką pomoc możesz liczyć ze strony rządzących? Czy zawnioskowałeś już o wszystkie możliwe formy pomocy? Czy wiesz jak prawidłowo wypełnić wymagane wnioski?

Jeżeli organizujesz przyjęcia okolicznościowe, spotkania integracyjne z pewnością stanąłeś również przed koniecznością zmiany terminów organizowanych przyjęć bądź dokonania zwrotu wpłaconych zadatków i zaliczek – czy udało Ci się polubownie rozwiązać wszystkie konflikty na tym tle?

Jeżeli natomiast, mimo całego ogromu kłopotów, które na Ciebie spadły postanowiłeś dodatkowo pomagać innym, w tym zwłaszcza personelowi medycznemu, z pewnością zainteresuje Cię jak można zorganizować akcję „obiad dla medyka”. 

***

Nie tylko na te, ale i na szereg innych pytań i wątpliwości, dotyczących takich zagadnień jak ogródki gastronomiczne czy możliwość obniżenia czynszu najmu za lokal gastronomiczny, odpowiedź znajdziesz w przygotowanym przeze mnie we współpracy z PosBistro prawie 80-stronicowym ebooku pod wiele znaczącą nazwą „Porady prawne w czasie pandemii – gastronomiczny niezbędnik”.

Tak na marginiesie, zapewniam, że warto go pobrać nawet wówczas, gdy czas zagrożenia koronawirusem COVID-19 powoli będzie już mijał. W ebooku znajduje się bowiem wiele praktycznych porad dla naszej branży, nie tylko na czas pandemii. 

***

Ponieważ wiem, że wielu z Was znajduje się obecnie w trudnej sytuacji, a przygotowany poradnik ma stanowić dla Ciebie źródło pomocy – nie tylko, ale przede wszystkim – w tym trudnym czasie, ebook możesz odebrać całkowicie za darmo, zapisując się na bezpłatny Newsletter.

Jeżeli zapiszesz się do Newslettera wyrażasz tym samym zgodę na to, abym od czasu do czasu przesyłała Ci informacje o nowościach na blogu, o zmianach w prawie, o tym, gdzie możesz przeczytać mój artykuł lub posłuchać rozmowy ze mną, a czasem nawet – gdzie i kiedy możesz się ze mną spotkać 🙂 

***

Udzieloną teraz zgodę będziesz mógł w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.

Ebooka oraz Newsletter będę wysyłała Ci pocztą elektroniczną, dlatego proszę zostaw mi poniżej swój adres e-mail. Jeżeli nie dotrze do Ciebie mój mail, spokojnie, sprawdź folder spam, czasem lubi się tam ukryć 🙂


.

***